Befrienders KL Ketagihan judi Hanya untuk mereka yang berumur 21 tahun ke atas. Kasino dalam talian tidak dilesenkan di Malaysia. Perlukan bantuan? Befrienders 03-7627 2929 atau Talian Kasih 15999, 24 jam.

Odds video poker

Bayaran dan odds video poker dalam talian

Odds video poker ditentukan sepenuhnya oleh jadual bayaran dan strategi anda. Dengan strategi optimum, 9/6 Jacks or Better memulangkan 99.54%, Deuces Wild full pay 100.76% dan Joker Poker full pay 100.64%. Versi dengan bayaran yang lebih rendah, yang lebih biasa ditemui, boleh jatuh ke sekitar 94% hingga 97%. Panduan ini menunjukkan cara membaca jadual itu dan maksudnya dalam ringgit.

RTP 94% hingga 100.76% Royal Flush: 1 dalam 40,391 Semak jadual sebelum bermain
Kongsi
Kandungan 6
  1. Perkara utama
  2. Jacks or Better
  3. Deuces dan Joker
  4. Dalam ringgit
  5. Jackpot
  6. Soalan lazim

Perkara utama

  1. 9/6

    Full House 9 dan Flush 6 ialah tanda Jacks or Better full pay, dengan pulangan 99.54%.

  2. RM27

    Pada 8/5 Jacks or Better (97.30%), purata kerugian ialah RM27 bagi setiap RM1,000 yang dipertaruhkan, berbanding RM4.60 pada 9/6.

  3. 1 dalam 40,391

    Royal Flush keluar purata sekali dalam 40,391 tangan dalam 9/6 Jacks or Better dengan strategi optimum.

  4. Jackpot progresif

    Jackpot progresif menambah pulangan hanya apabila ia cukup besar, dan peluang memenanginya dalam satu sesi sangat kecil.

Jadual bayaran Jacks or Better 9/6

Three of a Kind, Two Pair dan sepasang J menyumbang hampir 70% daripada pulangan. Royal Flush hanya menyumbang kira-kira 2%, tetapi tanpanya jadual ini jatuh di bawah 98%.

TanganBayaran (5 syiling, per syiling)KebarangkalianSumbangan kepada RTP
Royal Flush 8000.0025%1.98%
Straight Flush 500.011%0.55%
Four of a Kind 250.24%5.91%
Full House 91.15%10.36%
Flush 61.10%6.61%
Straight 41.12%4.49%
Three of a Kind 37.44%22.33%
Two Pair 212.93%25.86%
Sepasang J ke atas 121.46%21.46%
Jumlah 99.54%

Wizard of Odds, 9/6 Jacks or Better dengan strategi optimum.

Deuces Wild dan Joker Poker

Kad liar menjadikan tangan kuat lebih kerap, jadi bayaran bagi setiap tangan lebih rendah dan tangan terendah yang dibayar lebih tinggi. Dalam Deuces Wild, empat kad 2 adalah liar dan tangan terendah yang dibayar ialah Three of a Kind. Dalam Joker Poker, satu joker ditambah ke dek dan tangan terendah ialah sepasang K atau A.

Deuces Wild

TanganFull payVersi biasa (25/15/9)
Natural Royal Flush 800800
Empat kad 2 200200
Wild Royal Flush 2525
Five of a Kind 1515
Straight Flush 99
Four of a Kind 54
Full House 34
Flush 23
Straight 22
Three of a Kind 11
Pulangan 100.76%98.91%

Wizard of Odds, jadual Deuces Wild.

Joker Poker (Kings or Better)

TanganFull pay
Natural Royal Flush 800
Five of a Kind 200
Royal Flush dengan joker 100
Straight Flush 50
Four of a Kind 20
Full House 7
Flush 5
Straight 3
Three of a Kind 2
Two Pair 1
Sepasang K atau A 1
Pulangan 100.64%

Wizard of Odds. Versi pembekal dalam talian biasanya lebih rendah, contohnya 97.95% atau 98.60%.

Maksud RTP dalam ringgit

VersiRTPKelebihan rumahPurata kerugian per RM1,000 dipertaruhkan
Deuces Wild full pay 100.76%-0.76%Untung RM7.60 (strategi sempurna)
9/6 Jacks or Better 99.54%0.46%RM4.60
Deuces Wild 25/15/9 98.91%1.09%RM10.90
8/5 Jacks or Better 97.30%2.70%RM27.00
Slot biasa (contoh 96%) 96%4%RM40.00

Pengiraan: jumlah dipertaruhkan × kelebihan rumah. RTP video poker daripada Wizard of Odds; 96% ialah contoh RTP slot, bukan permainan tertentu.

Jackpot progresif video poker

Sesetengah mesin video poker menggantikan bayaran Royal Flush tetap dengan jackpot progresif yang bertambah setiap kali seseorang bermain. Untuk membiayai jackpot itu, bayaran lain biasanya dikurangkan, jadi RTP asas mesin progresif lebih rendah daripada versi biasa.

Pulangan sebenar hanya meningkat apabila jackpot sudah jauh melebihi nilai biasa Royal Flush. Dengan Royal Flush muncul kira-kira sekali dalam 40,000 tangan, kebanyakan pemain tidak akan memenanginya dalam satu sesi. Anggap jackpot sebagai bonus yang jarang, bukan sebab untuk bertaruh lebih.

Soalan lazim

Berapakah odds dan bayaran dalam video poker?

Bergantung pada variasi dan jadual bayaran. Dengan strategi optimum, RTP berkisar dari sekitar 94% untuk jadual yang lemah hingga 100.76% untuk Deuces Wild full pay.

Video poker mana yang mempunyai bayaran terbaik?

Deuces Wild full pay (100.76%), Joker Poker full pay (100.64%) dan 9/6 Jacks or Better (99.54%). Semak jadual di skrin bayaran, kerana banyak kasino menawarkan versi yang lebih rendah.

Adakah video poker dalam talian benar-benar rawak?

Ya. Setiap tangan dijana oleh penjana nombor rawak yang mensimulasikan dek dikocok. Tangan sebelumnya tidak mempengaruhi tangan seterusnya.

Bagaimanakah mesin video poker membayar?

Mesin membayar mengikut jadual bayaran yang dipaparkan. Bayaran ditunjukkan bagi setiap syiling, jadi jumlah kemenangan ialah bayaran didarab bilangan syiling yang anda pertaruhkan.

Berapa kerap Royal Flush keluar dalam video poker?

Dalam 9/6 Jacks or Better dengan strategi optimum, kira-kira sekali dalam 40,391 tangan. Dalam variasi dengan kad liar, Royal Flush semula jadi juga sangat jarang.